AKTUALNOŚCI

09.07.2019

"Bene Meritus"


Pragniemy poinformować, że Panie Maria Sitnik i Krystyna Rybarczyk, pielęgniarki DWOMP Oddział Lubin w dniu 13.05.2019r, podczas uroczystości zorganizowanych przez DOIPiP we Wrocławiu związanych z obchodami Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej zostały uhonorowane za wyróżniającą postawę zawodową i upowszechnianie zasad etyki zawodowej w swojej codziennej pracy odznaczeniem „Bene Meritus” - „Słusznie Zasłużony” 

 

03.06.2019

Obchody Światowego Dnia Bez Tytoniu 2019r.


W dniu 31.05.2019r. /piątek/ w godzinach 10.30 – 13.00, podtrzymując wieloletnią tradycję zachęcania do działań na rzecz ochrony zdrowia przed szkodliwym oddziaływaniem dymu tytoniowego Dolnośląski Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy wraz z Państwową Powiatową Inspekcją Sanitarną i Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu byli organizatorami happeningu antynikotynowego w ramach obchodów Światowego Dnia Bez Tytoniu. Do naszych działań dołączyła grupa studentów z wydziału pielęgniarstwa z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Tegoroczna edycja zwracała szczególną uwagę na zdrowie płuc i odtytoniowe choroby układu oddechowego. Uroczystego otwarcia obchodów dokonali Panowie: Dominik Krzyżanowski – Dyrektor Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Jarosław Tomczyk – Dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy.

Wszyscy zainteresowani tą akcją mogli w tym dniu skorzystać z bezpłatnych badań: pomiar stężenia glukozy we krwi metodą paskową, spirometrii, pomiaru tlenku węgla w wydychanym powietrzu, porad lekarza i psychologa.

Jak co roku obchody cieszyły się dużym zainteresowaniem naszych mieszkańców. Słoneczny dzień sprzyjał podziwianiu artystycznych występów dzieci uczestniczących w przedszkolnych i szkolnych programach edukacji antynikotynowej prowadzonych w ciągu roku przez Państwową Powiatową Inspekcją Sanitarną. W trakcie happeningu rozdawano materiały informacyjno-edukacyjne, jabłka, balony i drobne gadżety zachęcając osoby palące do zmiany stylu życia.

Do naszych działań dołączyło jak w poprzednich latach Medyczne Laboratorium Diagnostyka, przekazując drobne upominki dla dzieci, które miały swój występ w czasie happeningu za co jesteśmy bardzo wdzięczni.


Zapraszamy za rok.


>> Program obchodów <<


     

Kontakt
Badania uczniów, studentów...
Wykaz placówek, w których badani są uczniowie
Stanowisko w sprawie badań profilaktycznych
Biuletyn Informacji Publicznej
© 2011 Dolnośląski Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy
Designed by INSPIRE5